Kategoria

Dieta

Dieta Styl życia

Vegan, paleo, organic, gluten-free, raw, a może low fat? | Weganizm, moje podejście i spostrzeżenia.

weganizm

Jedzenie to temat, o którym głośno, nie od dziś. Lubimy zaglądać innym do talerza i chętnie komentujemy czyjeś wybory. Stajemy się specjalistami od odżywiania, do których niestety, często nam bardzo daleko. Dziś opowiem Ci o tym, że nie lubię określać się jako weganka. Czemu o sobie tak nie mówię? Czym jest dla mnie weganizm i czy jest on dla mnie najlepszym wyborem żywieniowym ze wszystkich możliwych? 

Czytaj dalej

Dieta

Jak wygląda moja dieta? Cz.1 | 23 zasady, którymi kieruję się na diecie wegańskiej i bezglutenowej.

dieta wegańska i bezglutenowa w praktyce

 

Dieta to naprawdę ważny element mojej codzienności. Już dawno przestałam podchodzić do niej obsesyjnie, ale lubię być świadoma tego, co ląduje na moim talerzu. Postanowiłam temat rozwinąć i opowiedzieć o tym, jak konkretnie się odżywiam. Jeśli jesteś ciekawy, jak wygląda dieta wegańska i bezglutenowa w praktyce oraz jakimi zasadami kieruję się na co dzień, koniecznie przeczytaj ten wpis. 

Czytaj dalej

Dieta

Lista produktów bezglutenowych z natury + czym jest celiakia i NNG.

Lista bezglutenowych produktów z natury

Temat glutenu jest wciąż na fali, a dla producentów jest nieustannym źródłem ogromnych zysków. W tym wpisie podzielę się z Tobą moim doświadczeniem, zdrowym spojrzeniem na całą glutenową aferę oraz wyjaśnię co nieco, jak to jest z tą celiakią, NNG i glutenem przy chorobach autoimmunologicznych, a przede wszystkim, podzielę się listą bezglutenowych produktów, które są nimi z natury. 

Czytaj dalej

Dieta Styl życia

Lista zdrowych, sprawdzonych nawyków żywieniowych (i nie tylko) + PDF do pobrania!

lista zdrowych nawyków żywieniowych

 

Każdy z nas jest inny, każdy powinien stopniowo odkrywać to, co mu służy. Idealna i uniwersalna recepta na lepsze życie nie istnieje! Jednak są rozwiązania, które może zastosować każdy z nas, nie martwiąc się o ich przykre konsekwencje. Przygotowałam listę zdrowych nawyków żywieniowych (i nie tylko o żywieniu będzie mowa), o których szczerze polecam pamiętać. 

Czytaj dalej

Dieta Jesteś cudem

Dieta cud, jak schudnąć 5 kg, związek idealny, sukces przed 30-stką. Co jeszcze przykuwa Twoją uwagę w sieci?

dieta cud

 

Tyle mówi się o świadomym życiu.  O tym, że najlepszą radą dla osób, które pragną zmienić coś w swojej codzienności, jest zaczęcie od podstaw i wsłuchanie się we własne potrzeby. Jednak większość z nas, wciąż sięga po gotowe rozwiązania, które przecież są fikcją, sklejającą chaotyczne życie, w mało stabilną całość. Czemu kolejna dieta cud napawa nas nadzieją, nagłówek jak schudnąć 5 kg przyciąga naszą uwagę, a porady medialnych specjalistów, mają pomóc naprawić Twój związek? 

Czytaj dalej

Close