Kategoria

Norwegia

Norwegia

Norwegia pierwsza w World Hapiness Report 2017. | O szczęściu Norwegów z nieco innej perspektywy.

szczęście w Norwegii

 

Napisanie na temat fenomenu Norwegii i szczęścia mieszkańców tego kraju, po głowie chodziło mi już od dawna. Opublikowany niedawno raport, z którego wynika, że Norwegia jest najszczęśliwszym krajem świata, zmotywował mnie do tego jeszcze bardziej. Dziś opowiem Ci o tym, jak widzi to osoba, która przyjechała do krainy fiordów dwa lata temu. 

Czytaj dalej

Norwegia

Czy warto wyjechać do Norwegii? Moja historia i początki w krainie fiordów.

czy warto wyjechać do Norwegii

 

Postanowiłam podzielić się historią mojego wyjazdu no Norwegii. Na blogu pojawia się sporo nowych czytelników, a oprócz tego, raz na jakiś czas dostaje wiadomość, w której, po raz kolejny, jestem pytana o to, jak to się stało, że tutaj mieszkam i czy warto wyjechać do Norwegii. Jeśli jesteś ciekawy mojej historii, zapraszam Cię do dalszej lektury! 

Czytaj dalej

Norwegia

Informacje o Norwegii, których nie znajdziesz w przewodniku! Cz. 6

ciekawostki-o-zyciu-w-norwegii

 

Kolejna, szósta już część cyklu informacji o Norwegii, których nie znajdziecie w przewodniku. Tak się cieszę, że nieustannie dowiaduję się czegoś nowego o tym kraju, a później, mogę przekazywać te informacje moim czytelnikom! Mieszkam w Norwegii, spędzam tu moją codzienność i naprawdę czuję wewnętrzną potrzebę poznawania kultury, historii, języka, a przede wszystkim, ludzi! To jak, zainteresowany, jakie ciekawostki przygotowałam dla Ciebie tym razem? 

Czytaj dalej

Dieta Norwegia

Wegański (i nie tylko) haul zakupowy z Polski. Co zabieram ze sobą do Norwegii?

haul zakupowy z Polski

 

Od momentu, kiedy przeprowadziłam się do Norwegii, w Polsce bywam co dwa, trzy miesiące. Za każdym razem, moje powroty równoznaczne są z dodatkowym bagażem, ze względu na zapasy niektórych produktów, które zawsze staram się ze sobą zabierać. Ciekawi, co dokładnie przywożę ze sobą do Norwegii? Zapraszam na wegański (i nie tylko) haul zakupowy z Polski. 

Czytaj dalej

Norwegia

Informacje o Norwegii, których nie znajdziesz w przewodniku. Cz. 5

informacje o Norwegii

 

Ciekawi nietypowych faktów o Norwegii? To świetnie, bo przygotowałam dla Was piątą już część ciekawostek o życiu w tym kraju. Będą nogawki wciśnięte w skarpetki, stroje ludowe, które kosztują fortunę, brak parasolki, system prywatnych ubezpieczeń i kilka innych! Po prostu… informacje o Norwegii, których w przewodniku raczej nie odkopiesz. 

Czytaj dalej

Close