Kategoria

Jesteś cudem

Jesteś cudem

Depresja, gdzie szukać pomocy? Kiedy warto poprosić o pomoc z zewnątrz?

depresja, gdzie szukać pomocy

Każdy ma prawo do gorszego dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. W życiu nigdy nie jest tak, że wszyscy jesteśmy nieustannie, permanentnie szczęśliwi. Życie to prawdziwa sinusoida, a my z tymi wahaniami musimy nauczyć się funkcjonować. Jednak zdarza się, że schody w postaci problemów, zaczynają być za wysokie. Depresja, gdzie szukać pomocy? Kiedy warto udać się do specjalisty? 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Ja nie kocham siebie, Ty nie kochasz mnie. | Samoakceptacja kluczem do szczęśliwego życia.

samoakceptacja

Temat samoakceptacji przewija się tutaj bardzo często. I to wcale nie jest przypadek! Już dawno przekonałam się, że miłość do samego siebie to zdecydowanie najważniejszy element układanki, jaką jest życie. Ja wciąż poszukuję tego fragmentu, a Ty? Chcesz poszukać ze mną? Mówię Ci, naprawdę warto. Samoakceptacja, pogadamy o niej? 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Kobieto, jesteś kimś więcej, niż liczbą na wadze. | Jak przestać obsesyjnie myśleć o swoim ciele?

jak przestać obsesyjnie myśleć o swoim ciele

Dziś chcę przypomnieć Ci coś bardzo ważnego. Piękno zewnętrzne przemija, a finalnie liczy się tylko i wyłącznie to, jakim jesteś człowiekiem. Ja wiem, wiem… Wszyscy w kółko powtarzają, że dla nich wygląd nie ma znaczenia. Naprawdę? Mnie możesz oszukiwać, ale siebie samego nigdy. Wygląd ma znaczenia, ale problem pojawia się wtedy, gdy stawiamy go na pierwszym miejscu. Jak przestać obsesyjnie myśleć o swoim ciele? 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Wyznaję.

depresja

 

Dziś wpis od serca, dla serca. Bo prawdą i tym, co czasami w człowieku siedzi bardzo głęboko, dzielić się trzeba. Mimo że każdy z nas jest inny, wszyscy w życiu mamy gorsze chwile. A doświadczenie innej osoby, słowa otuchy i poczucie, że nie jesteśmy z tym wszystkim sami, naprawdę mogą pomóc. 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Jak wyglądałby Twój wymarzony dzień? O tym, że warto zakasać rękawy i walczyć.

wymarzony dzień

 

Często marzymy, myślimy, dążymy do idealnej codzienności. Żyjemy przyszłością, wciąż obiecując sobie, że jednego dnia, nasz dzień powszedni będzie taki, jaki sobie wymarzyliśmy. No właśnie…  jak wyglądałby Twój wymarzony dzień? Zastanawiasz się nad tym, a może nieustannie żyjesz planami i nie starasz się wsłuchać w najgłębsze pragnienia, które da się przecież zrealizować? 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

A Ty co w sobie lubisz? Czyli skupmy się na tym, co w nas najlepsze.

co w sobie lubisz

 

Tak, ja też mam tendencję do zauważania i wyolbrzymiania moich negatywnych cech, wad, słabszych stron. Często myślenie o tym, co chcielibyśmy w sobie zmienić, przyćmiewa najważniejsze, czyli cudowne cechy naszego charakteru, ciała, osobowości. Dziś na przekór opowiem o tym, co w sobie lubię. Zero narzekania, krytyki, podkreślania swoich wad. Choć raz skupmy się na tym, co w nas najlepsze! 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Boję się, ale idę dalej.

boję się

 

Boisz się? Ja często, choć nie raz tłumię to w sobie. Ten wpis powstaje z potrzeby serca, mimo że ciężko poskładać słowa w jedną całość, kiedy cała Ty masz chęć rozpaść się na wiele, drobniuśkich kawałeczków. Jednak paradoksalnie przełamuję lęk i chcę o nim pogadać! Otwarcie, bez ogródek, szczerze! Bo o tym gadać trzeba, inaczej wszystko uderza w nas z podwojoną siłą. 

Czytaj dalej

Jesteś cudem

Hej, czy Ty znów przytyłeś? | O słowach, które bolą bardziej, niż myślisz.

Dlaczego boimy się przytyć

 

Zbierałam się bardzo długo, by poruszyć wreszcie ten temat na blogu. W mojej głowie wciąż kotłują się różne myśli, które nie do końca wiem, jak przelać na klawiaturę komputera, by zostać dobrze zrozumianą. Dziś o wadze i wyglądzie zewnętrznym, który, mam wrażenie, jest nadmiernie analizowany i komentowany, szczególnie przez osoby trzecie. 

Czytaj dalej

Close