Jesteś cudem

Ja nie kocham siebie, Ty nie kochasz mnie. | Samoakceptacja kluczem do szczęśliwego życia.

samoakceptacja

Temat samoakceptacji przewija się tutaj bardzo często. I to wcale nie jest przypadek! Już dawno przekonałam się, że miłość do samego siebie to zdecydowanie najważniejszy element układanki, jaką jest życie. Ja wciąż poszukuję tego fragmentu, a Ty? Chcesz poszukać ze mną? Mówię Ci, naprawdę warto. Samoakceptacja, pogadamy o niej? 

 

AKCEPTUJESZ SIEBIE? PATRZYSZ W LUSTRO I POTRAFISZ SZEROKO SIĘ UŚMIECHNĄĆ, TAK SAM DO SIEBIE? 

Ja czasami tak, choć wiem, że słowo czasami musi wylecieć z tego zdania z ogromnym hukiem, a na jego miejsce powinnam wstawić… zawsze. Nie chcę Cię przekonywać, że jestem wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o kwestię miłości do samej siebie. Niestety… nim nie jestem. I nie chodzi mi tylko o miłość do swojego ciała oraz wyglądu. Oprócz tego ważna jest akceptacja siebie, jako człowieka. Człowieka, który nie jest tylko liczbą, wyglądem, długością włosów, idealną cerą i rozmiarem ubrania. Człowiekiem, który ma wnętrze. 

 

OD KILKU DOBRYCH LAT JESTEM ŚWIADOMA SWOJEGO PROBLEMU, A TO JUŻ NAPRAWDĘ DUŻO, UWIERZ MI.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o mojej historii, koniecznie zajrzyj do wpisu: Jak zaakceptować swoje ciało i pogodzić się z jego niedoskonałościami. 

Świadomość tego, że nie do końca dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, jest kluczem do sukcesu. Znam wiele osób, które często powtarzają złe rzeczy na swój temat. Z przerażającą łatwością, z naszych ust wypływają okropne i bolesne słowa o swoim ciele, a także życiu. Obwiniamy się za złe wybory, za to, że mamy ciężej niż inni. Krzyczymy na siebie, bo nie do końca odpowiada nam nasza praca i to, jak żyjemy. Próbujemy działać tak, by uszczęśliwić cały świat. Opinia rodziców, babci, brata, przyjaciółki czasami liczy się bardziej, niż to, co czujemy w środku i co podpowiada nam serce, a także umysł. Do tego stopnia, że gubimy się w tym, czego chcemy i co będzie dla nas najlepsze. Nie jesteśmy pewni, w jakim kierunku iść, co dalej zrobić ze swoim życiem. Wściekamy się na siebie, że mamy nieidealne życie. Wciąż wyczekujemy momentu, kiedy wszystko wróci do normy, a my się ustabilizujemy, wskoczymy na odpowiednie tory i poukładamy swoją codzienność. Wciąż żyjemy lepszą przyszłością, lepszą wersją siebie, lepszym jutrem. Czy nie łatwiej byłoby zrozumieć, że nasze życie jest cudowne już teraz? Tak, cudowne! W całości, z każdym gorszym i lepszym dniem. 

 

JEŚLI POZWOLIMY SOBIE NA PORAŻKI, POTKNIĘCIA, POSZUKIWANIA, SŁABOŚCI, KRZYK, ŁZY, SMUTEK, A CZASAMI NAWET ROZPACZ… BĘDZIE NAM O WIELE ŁATWIEJ. 

To jest właśnie prawdziwe, szczere życie. Życie pod własne dyktando.

Nie da się uszczęśliwić wszystkich. Napiszę więcej! Wystarczy, że uszczęśliwisz siebie samego, a osoby, które Cię kochają lub lubią za to, jakim człowiekiem jesteś, również będą szczęśliwe. Warto zapamiętać to proste równanie i iść z nim przez życie, ramię w ramię.

 

ZACZNIJ OD SIEBIE, BO TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY. POKOCHAJ SIEBIE ZA TO, JAKIM CZŁOWIEKIEM JESTEŚ. 

Zapomnij o sukcesach, grubości portfela, porażkach czy oczekiwaniach innych. Spójrz na siebie z miłością w oczach, pogłaszcz po policzku, uśmiechnij się i weź do serca fakt, że polubienie samego siebie to najlepsza inwestycja w całym Twoim życiu! Dasz radę, mówię Ci. Nauka samoakceptacji to niekończący się proces, który czasami ciągnie się latami, a nawet do końca życia. Ja jestem na to gotowa, a Ty? Wiem, że będzie tylko lepiej, choć po drodze pojawi się wiele momentów zwątpienia we własne możliwości. 

 

ZOBACZ… JEŚLI NIE ZNOSISZ I NIE SZANUJESZ SAM SIEBIE, JAK MOŻESZ WYMAGAĆ TEGO OD INNYCH? 

Często denerwujemy się, że otoczenie nie traktuje nas tak, jak powinno. Halo, halo, zatrzymaj się. A jak jest z Tobą? Czy Ty, tak zupełnie szczerze, powiesz mi, że lubisz siebie takim, jakim jesteś? Że zawsze odnosisz się do siebie samego z szacunkiem i traktujesz się tak, jak potraktowałbyś swojego najlepszego przyjaciela? Ja nie i bardzo długo zajęło mi, żeby się do tego przyznać, tak sama przed sobą. 

 

NIE PYTAJ, CZEGO ŚWIAT POTRZEBUJE. 

PYTAJ, CO CZYNIE CIĘ PEŁNYM ŻYCIA, I RÓB TO. 

PONIEWAŻ TYM, CZEGO ŚWIAT POTRZEBUJE,

SĄ LUDZIE PEŁNI ŻYCIA. 

H. THURMAN

 

UWOLNIJ SIĘ OD OPINII INNYCH. OCZYŚĆ SWÓJ UMYSŁ, SPÓJRZ NA SIEBIE Z MIŁOŚCIĄ, NADZIEJĄ, RADOŚCIĄ. NIE BÓJ SIĘ SZUKAĆ SIEBIE, A LUDZIE, KTÓRZY KOCHAJĄ CIĘ ZA TO, KIM JESTEŚ, BĘDĄ, PO PROSTU. 

Dobro przyciąga dobro. Pozytywne spojrzenie na świat przyciąga osoby, które chcą patrzeć na świat podobnie, jak Ty. Dobro wraca, naprawdę. Zacznijmy od fundamentów. Zacznijmy od bycia dobrym człowiekiem, który chce kochać siebie i wie, że ma prawo. Ma prawo do wyboru, ma prawo do bycia spełnionym, mimo że do końca nie wie, co zapewni mu to spełnienie. 

Strasznie denerwuje mnie to, że ludzie próbują szukać szczęścia, tam, gdzie go na pewno nie znajdą. Brak miłości do samego siebie zatapiamy w konsumpcjonizmie, nałogach, niekończących się przelotnych relacjach. Wypełniamy swoje życie po brzegi rzeczami, ludźmi, impulsami. Ja tak nie chcę, o nie! Chcę wziąć pełną odpowiedzialność za to, jak żyję. Nie chcę uciekać przed sobą, a każdy dzień, choć miałoby to trwać nawet do końca mojego życia, będzie dniem, w którym zawalczę o siebie i o to, by moja relacja z samą sobą miała się coraz lepiej. Przyjmujesz wyzwanie? 

 

samoakceptacja

 

PAMIĘTAJ, ŻE ZAWSZE JEST DOBRY CZAS NA ZMIANY! NIE CZEKAJ W NIESKOŃCZONOŚĆ, A JEŚLI NIE POTRAFISZ SIĘ PRZEŁAMAĆ, NIE BÓJ SIĘ SZUKAĆ POMOCY. 

Rozmowa z bliskim przyjacielem, który zamiast powiedzieć: Eee, stary, inni mają gorzej, nie masz wcale tak źle! wysłucha, przytuli, poradzi, że będzie lepiej. Powie, że warto przeczekać i dać sobie szansę, a nie skrytykuje i podsumuje, że wymyślamy. 

Jeśli nie przyjaciel, wybierz specjalistę. Nie bój się, zrób ten pierwszy krok. To, że decydujesz się na pomoc od kogoś z zewnątrz, nie oznacza, że jesteś słaby, a wręcz odwrotnie. Pokazuje, że chcesz zawalczyć o siebie i wykazujesz się ogromną odwagą, przełamując wstyd i lęk przed tym, co powiedzą inni. A to, tak przy okazji, jest najmniej istotne w całej tej sytuacji! 

 

JEŚLI CHCESZ ZROBIĆ DZIŚ COŚ DOBREGO, ZACZNIJ OD SIEBIE. POWIEDZ SOBIE KILKA MIŁYCH SŁÓW, TERAZ, JUŻ ZARAZ. 

Wiesz… na początku to, co sobie mówisz, może Ci się to wydawać największym kłamstwem świata. Mówienie do siebie samego miłych rzeczy w momencie, kiedy szczerze siebie nie znosimy… głupota, prawda? Jednak zaufaj mi, że to najlepszy pomysł z możliwych. Bo kłamstwo, które wypowiesz kilkaset, a nawet kilkadziesiąt tysięcy razy, wreszcie zamieni się w prawdę. Piękny człowieku, kochaj siebie, a świat naprawdę to zauważy! 

 

A JAK JEST Z TOBĄ? ZGADZASZ SIĘ ZE MNĄ, ŻE SAMOAKCEPTACJA TO KLUCZ DO SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA? 

Ja zdecydowanie tak! Pamiętaj, że nie ma nic złego w poczuciu, że z brakiem samoakceptacji nie umiesz poradzić sobie sam. Sięgaj po pomoc, garściami, bo każdy na nią zasługuje. 

 

KAŻDY LAJK, UDOSTĘPNIENIE CZY KOMENTARZ SĄ DLA MNIE NA WAGĘ ZŁOTA. DLA CIEBIE TO CHWILA, A DLA MNIE, BEZCENNA POMOC W ROZWOJU BLOGA. 

Podobają Ci się moje wpisy związane z rozwojem i pracą nad samym sobą? A może masz jakieś sugestie? Pamiętaj, że znajdziesz mnie na FacebookuInstagramie i Bloglovin.

Na zdjęciach widać pracę mojej utalentowanej znajomej, którą możecie znaleźć m.in. na Instagramie. 

 

Close